חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תותבות ידיים

תותבות ידיים מתחלקות למספר סוגים:

תותבות קוסמטיות- כף היד והכפפה מותאמים לגפה החסרה כמו כף היד הנגדית הקיימת. הצבע והגודל מדמים יד אמיתית. לעיתים אפילו השיער והציפורניים הם העתק שנעשה בידי אומן כדי ליצור דימיון מקסימלי.

בנוסף לתותבות קוסמטיות קיימות תותבות מכאניות שמופעלות באמצעות רצועות המחוברות לכתפיים.
תנועת הכתפיים מפעילה את הפתיחה והסגירה של כף היד.

קיימים כמה סוגים של כפות ידיים:

כף יד משיכה אחת- נפתחת במשיכת כתף ונסגרת באמצעות קפיץ.
כף יד שתי משיכות- נפתחת ונסגרת במשיכות כתפיים.
גם כפות ידיים אלו מכוסות בכפפות קוסמטיות עשויות סיליקון או PVC ומדמות בצורה טובה ביותר את כף היד הנותרת.

ענף אחר שהתפתח במשך השנים הוא תותבות ידיים אלקטרוניות- פתיחה וסגירה של כף היד מתבצעת באמצעות פיקוד ובקרה אלקטרוניים.
על גבי בית הגדם מתקינים שתי אלקטרודות שתפקידם לשמש מגבר ((amplifier. הגברת המתח שנוצר על גבי משטח העור של המטופל מפעיל פיקוד המורה לכף היד להיפתח ולהסגר בהתאם.

חשוב לציין שבכל מקרה של הפעלת שריר בגוף מופרש אנזים על גבי העור. אנזים זה גורם להפרש פוטנציאלים של כמה מיקרו וולטים על גבי העור.

באמצעות מכשור מיוחד וניסיון רב בתחום אנו באשד מצליחים לאתר את אותן נקודות בהן הפרש הפוטנציאלים הוא הגבוהה ביותר ובכך מאוד להקל על תפעול התותבת האלקטרונית ע"י הנכה.

קיימים כיום בשוק כמה סוגים של תותבות ידיים אלקטרוניות:

תותבות ידיים שבהן הפתיחה והסגירה של כף היד נעשות באמצעות האגודל מצד אחד והאצבע ואמה מצד שני. פתיחה וסגירה כזו מאפשרת תפיסה של כוס, סכין ומזלג, תיק, צלחת, עט, עיפרון ועוד.

לתפיסה כזו ישנה מגבלה- היא אינה משתפת לא את הקמיצה ולא את הזרת בתנועה.
במשך השנים האחרונות התפתח ענף הידיים האלקטרוניות מאוד וכיום יש אפשרות לקבל ידיים אלקטרוניות עם סנסורים שניתן לכוון באמצעותם את עוצמת הסגירה, כך שמחזיק כוס לא צריך לחשוש ממחיצתה.

בנוסף ובנפרד התפתח ענף שלם של תותבות ידיים אשר כפות הידיים שלהן יכולות להפעיל את כל חמש האצבעות, זאת בנוסף להפעלת האגודל, אצבע ואמה. ניתן לסגור את כף היד הזו על גבי כדור ולעטוף אותו מכל צדדיו. ניתן להפעיל את האצבע המצביעה בהקשה על מקלדת. כפות ידיים אלו אנחנו מנסים לקדם בשנים האחרונות באשד אורטופדיה וניסיוננו מראה על הצלחה גדולה.

אולי יעניין אותך גם

תותבות ידיים

תותבות ידיים מתחלקות למספר סוגים: תותבות קוסמטיות- כף היד והכפפה מותאמים לגפה החסרה כמו כף היד הנגדית הקיימת. הצבע והגודל מדמים יד אמיתית. לעיתים אפילו

קרא עוד »

תותבות

תפקידן של תותבות רגליים וידיים הוא להשיב יכולת חלקית לתפקוד של גפיים, כמו גם לתרום לביטחון העצמי ולהתמודדות הנפשית והפיזית של אובדן איבר. מכון אשד

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-397

חוזרים אלייך עם הצעת מחיר למוצר
דילוג לתוכן