חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדרסים אורטופדיים

כף רגל עם קשת גבוהה

מדרסים אורטופדיים הם שם כללי לסוגים רבים של מידרכים ומצעים לכף הרגל. המדרסים גורמים לפיזור משקל הגוף לכל אורכה של כף הרגל. כאשר משקל גופנו מפוזר לכל אורכה של כף הרגל, הלחץ המופעל על כפות הרגליים מתפזר בצורה שווה, מפחית את העומס ותורם באופן משמעותי ליציבה ולהליכה, נוחות ובטוחות יותר.

מדרסים אורטופדיים - לשיפור איכות החיים

מטרה נוספת שיש למדרסים אורטופדיים היא להגן על כפות הרגלים מפני פגיעות, שפשופים ופציעות העלולות לסכן את כף הרגל. ישנן אוכלוסיות שעבורן השימוש באותם מדרסים שהותאמו להם אישית יכול לתרום רבות לשמירה על בריאותם ועל איכות חייהם. כך למשל אנשים סכרתיים שאינם שומרים על רמות סוכר מאוזנות ומזניחים את הטיפול בכפות הרגליים שלהם מסתכנים בהתדרדרות מצב כף הרגל עד כדי קטיעת רגל. שימוש במדרסים יכול לעזור מאוד לאותם אנשים למנוע את ההתדרדרות וכתוצאה מכך- גם את הקטיעה.
אוכלוסיות נוספות אשר זקוקות לתמיכה בכף הרגל באמצעות מדרסים אורטופדיים הם אנשים אשר מפעילים לחץ רב על כפות הרגליים כמו ספורטאים ואנשים אשר עומדים במהלך כול היום על רגליהם. אשר עומדים במהלך כול היום על רגליהם..

שלד כף הרגל

שלד כף הרגל

normal foot

כף רגל רגילה

בעיות נפוצות של כפות רגליים: כף רגל שטוחה- FLAT FOOT, "פלטפוס", PES CAVUS

כף רגל עם קשת גבוהה
pes cavus

שלד כף הרגל

על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר, חשוב מאוד לבצע התאמת מדרסים אורטופדיים על ידי איש מקצוע. מטרתה של ההתאמה המקצועית היא לוודא שאותם מדרסים שיעוצבו על ידי הלקוח אכן יספקו לו הגנה מקסימאלית על עמוד השדרה, על העורף, על פרק האגן ועל הברכיים וכן יספקו עבורו מענה ליציבה נכונה של הקרסול ולפיזור הלחצים בכפות הרגליים.

תהליך ההתאמה
ניתן להתאים מדרסים אורטופדיים לפי מידת גבס. מידות גבס נלקחות בישיבה (°90) לתוך מדרך רך שלתוכו ניצוק גבס. במקרים קשים במיוחד נעשה גיבוס כף הרגל בישיבה עם רגל ישרה (°180) .

מדרך עם גבס

היכולת לחוש ביתרונו של מדרס ניכרת רק לאורך זמן למרות שניתן לחוש הקלה מיידית, התוצאה נבחנת בטווח של חודשים ושנים.

אשד אורטופדיה – מדרסים איכותיים זה אנחנו
אשד אורטופדיה הינה זכיין מוכר של כל קופות החולים. אשד הינה הזכיין הבלעדי של קופת חולים מכבי למדרסים לפי מידה. אנו מתמחים בהתאמה אישית של מדרסים לכל לקוח.
אנו מכבדים הפניות מכל קופות החולים מכבי, כללית, לאומית ומאוחדת. הפניות של משרד הביטחון, משרד הבריאות וביטוח לאומי.

בחירת מדרסים אורטופדיים

בשוק ישנם שני סוגים עיקריים של מדרסים. יש מדרסים רפואיים ואורתופדיים שמוזמנים אצל אורתופד או בחנויות המוכרות מדרסים. את המדרסים מייצרים בצורה מותאמת אישית לפי מידת כפות רגליו של הלקוח. המדרסים הזולים הרבה יותר אלו מדרסים המיוצרים כמוצר המוני ומגיעים יחד עם הנעל שרכשה. מדרסים אלו ניתן לרכוש בכל חנות נעליים או בחנויות ספורט. המדרסים ההמוניים מוסיפים אולי מעט נוחות אך אינם יכולים לפתור בעיה אורתופדית. כדי לפתור בעיה אורתופדית חובה להזמין מדרס מותאם אישית לפי מידה.

כיצד נדע לבחור איכות מתאימה?

מדרס איכותי מתחיל בנעליים איכותיות. נעל לא איכותית תעקר או תפחית את יעילות המדרס, איכותי ככל שיהיה. כדי שהמדרס יהיה יותר איכותי צריך להתחשב בגיל המזמין, במשקלו ובגובהו. וכן להתחשב בזמן השימוש במדרס – האם המזמין הולך הרבה / עומד הרבה. מאבחן איכותי למדרסים בודק את כף הרגל, היכן יש כאב, היכן יש לחץ ורגישות, בודק את שרירי הבהונות ועוד. לבסוף בוחרים את המדרס המתאים. בחירת מדרס לפי אופי הבעיה היא בחירה איכותית. מי שסובל למשל מקריסת קרסול יותאם לו מדרס קשיח יותר ואילו הסובלים מסוכרת או עור דק בכף הרגל יותאם להם מדרס יותר רך.

באילו מצבים אנשים זקוקים למדרסים אורטופדיים?

מתי אדם מחליט כי הוא זקוק למדרס? אם אתם סובלים מהמקרים הבאים מומלץ לכם להזמין מדרסים אורטופדיים ומקצועיים ומותאמים אישית: כל מי שסובל מכאבים ברגליים ובעיקר בכפות הרגליים, וכן קרסול שמונח במצב לא תקין, כלומר הוא נוטה להתעקם כלפי חוץ. מנח לא תקין של הקרסול גורם לעומס ומתח על השרירים של כל הגוף ובעיקר באזור כף הרגל, כמו כן הוא גורם לבעיות בברכיים ולדלקות ועוד שלל בעיות. מדרסים יכולים להקל גם על כאבי בירכיים לא מוגדרים, וכן לפתור בעיות של פציעות (לא חמורות) אצל ספורטאים. לקבל ייעוץ רפואי אם אתם צריכים מדרסים עליכם לפנות לרופא ספורט או לאורתופד. היום כבר יודעים כי מדרסים אורתופדיים הם לא פינוק הם מוצר בריאות חיוני ולכן קופות החולים מסבסדות קנייה של מדרסים אורתופדיים.

מטרת המדרס

מטרת המדרס לחלק את העומס המופעל על כפות הרגליים, לתמוך רקמות רכות שקורסות, לשפר את היציבה, לבלום זעזועים, לשפר את הנוחות ולהפחית בכאבים שונים כגון: כאבים בכף הרגל, כאבים בקרסוליים, כאבי ברכיים, כאבי גב תחתון ואף כאבים בצוואר ובכתפיים.

מבנה המדרס

המדרס יכול להיות מיוצר בשיטות שונות ומחומרים שונים. מבנה המדרס מורכב ממספר שכבות, החומרים בהם משתמשים בייצור מדרסים הינם חומרים שתומכים, בולמים זעזועים וגם מרפדים לפי הצורך. קיימות איכויות שונות בחומרים הללו אשר קובעות את אורך החיים ואת אורך התקופה שבה מדרס ייתן תמיכה מספקת לכף הרגל.

מבנה כף הרגל

מבחינה אנטומית, עקב בחלק האחורי, במרכז- קשת ובקדמת כף הרגל כריות ואצבעות. אצל רוב האוכלוסייה מבנה הקשת בין עקב הרגל לכרית כף הרגל הוא בגובה ממוצע והעומס על הרגליים יתחלק בהתאמה. במצבים בהם מבנה כף הרגל הוא שונה מהנורמה יהיה צורך בהתאמת מדרסים לפי מידה.

מי נזקק למדרס

אנשים עם כף רגל שטוחה, מצב בו הקשת נמוכה וידוע גם כ"פלטפוס" במצב זה נדרשת בד"כ הרמה ותמיכה קבועה לכף הרגל. מצב בעייתי נוסף הוא כאשר הקשת גבוהה ואז קיים עומס יתר על העקבים וכריות כף הרגל, כיוון שהם מתחלקים על שטח קטן יותר. קיימת עוד אפשרות שלכל כף רגל יש סוג קשת שונה וגם אז יהיה צורך בהתאמת מדרס.
אוכלוסיות נוספות הנעזרות במדרסים הם אנשים שבמהלך היום מפעילים עומסים גדולים על כפות הרגליים כמו ספורטאים וחיילים.
מדרסים נחוצים גם במצב של סכרת או מחלות מפרקים. במקרים כאלו יש צורך במדרסים שיגנו ויתנו עטיפה ותמיכה רכה על מנת לעזור במניעת היווצרות פצעים וכיבים בכפות הרגליים.
מקרה נפוץ נוסף המצריך מדרס הוא במקרה של דורבן. הדורבן הוא בליטה גרמית קטנה בעצם העקב, הנוצרת בשל עומס וחיכוך יתר באזור כף הרגל ותנוחה לא נכונה של כף הרגל בזמן הליכה. הכאב המלווה דורבן אינו נובע מהבליטה אלא ממתיחה של רצועה עבה של רקמת חיבור המתוחה לאורך כף הרגל מעצם העקב ועד הבהונות. מקום אחיזת הרצועה בעצם העקב נמתח ונהיה דלקתי.
שיטות שונות לבניית מדרס-

מדרס מוכן

מוצר מדף שעשוי על פי מידת נעל ולפי תבנית קבועה. במוצר מדף התמיכות הן סטנדרטיות. תמיכה ייחודית לכף הרגל תעשה רק על ידי לקיחת מידה אישית של כף רגל. מדרס זה מתאים למי שאין להם בעיות או כאבים בכפות הרגליים ומבקשים נוחות ויציבה טובה יותר.
שיטות שונות לבניית מדרס-

מדרס לפי מידה

העתקת כף הרגל באמצעות הטבעת כפות הרגליים בספוג לצורך קבלת תמונה תלת מימדית של כף הרגל. בדיקה זו עושים גם בעמידה וגם בישיבה תלוי במצב העומס אותו רוצים לדמות (חלקי/ מלא/ ניטראלי). שיטה זו קיימת שנים רבות ותלויה במקצועיות הטכנאי.
שיטה נוספת ללקיחת מידה היא חבישת כף הרגל בתחבושות גבס. בצורה זו מתקבלת תמונה מדויקת יותר ואמינה של כל כף הרגל, צורת הלקיחה הזו מיועדת למקרים חריגים.
בשתי השיטות המידה המתקבלת היא נגטיב של כפות הרגליים. לתוך הנגטיב יוצקים גבס, הגבס המתקבל הוא העתק מדויק של כף הרגל ועליו נבנה המדרס בשכבות על פי הכללים.

סוגי מדרסים נפוצים

מדרסים ביומכניים

מדרסים אורטופדיים בצבע ירוק

מדרסים ביומכניים מאופיינים בבסיס קשיח או חצי קשיח וגמישותם יחסית מועטה. הם מיוצרים מפלסטיק או מאלומיניום ומצוידים בדרך כלל בציפוי עליון מעור או מ-PPT. מטרתם של מדרסים אלה היא לקבע את הרגל באופן מיטבי עבור כל מי שסובל מבעיות כגון:
•פלטפוס וקשת נמוכה
•קשת כף רגל גבוהה
•עקב נוטה פנימה
•עקב פונה החוצה
•לחץ על עצמות המפרק / הכריות
•כאבים ועומס על הגב התחתון
•כאבי ברכיים
•שברי הליכה

 

יתרונות המדרסים ביומכניים

• מדרסים ביומכניים מסייע להפחתת משמעותית של העומס המופעל על מפרקי הרגליים, חוליות הגב, השרירים והגידים ובכך תורם, הן במניעת בעיות עתידיות והן בהקלה על בעיות קיימות.
• באמצעות התאמה לכף הרגל מסייע המדרס בפיזור יותר יעיל של הלחצים והכוחות המופעלים על כפות הרגליים, ובעקבותיהן, על שאר הגוף. בכך הוא גם עוזר לשיפור הביצועים בהליכה ובריצה.
• ההתאמה האישית מאפשרת גם תמיכה מקסימאלית למי שעומד, הולך או רץ הרבה, או למי שסובל מתופעות כגון פלטפוס, קשת גבוהה וכדומה.
• התמיכה המשופרת בעקב ובכף הרגל מסייעת במניעה של פציעות ונזקי שחיקה, כגון מתיחות, נקעים, דורבן וכיו"ב.

רוצים לשמוע עוד על הכנת מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית? רוצים לעשות את הצעד הראשון בדרך לבריאות כף הרגל? הצוות המיומן שלאשד אורטופדיה ישמח לעמוד לשירותכם, להשיב על כל שאלה ולייעץ. אם תבחרו לעשות מדרסים אצלנו, ייצור הצוות באמצעות מדידות קפדניות ועיבוד הנתונים שיתקבלו, לספק לכם מדרס ביומכני איכותי, שיאפשר לכם לשמור בריאותכם ועל נוחות מקסימלית.

מדרסים בולמי זעזועים

מדרסים אורטופדיים בצבעים

לריצה קלה – גם כשהיא קשה

בעת ריצה, ובעיקר בשעת ריצה למרחקים ארוכים, מופעל לחץ רב על כפות הרגליים, ולא רק עליהן, אלא גם על הברכיים ועל עמוד השדרה. מכיוון שכשרצים ה"נחיתה" של כף הרגל על הקרקע היא חזקה ביותר, היא עלולה לגרום לזעזוע לא רק לכף הרגל על כל עצמותיה אלא גם לברכיים ולעמוד השדרה. על מנת למנוע זאת יש לדאוג לכך ש"נחיתת" הרגליים תהיה רכה בכל צעד, לכל אורך הדרך. מדרס בולם זעזועים עשוי מחומר תרמופלסטי מצופה PPT, אשר גורם לכך שהלחצים המופעלים על הרגל בזמן הריצה יפוזרו באופן מודולרי שמווסת את עוצמת הדריכה, ולכן הוא הפתרון הנכון עבור ספורטאים שרצים הרבה.

לא רק לספורטאים

מדרס בולם זעזועים אמנם יועד בראש ובראשונה לרצים ולספורטאים, אולם גם אנשים בעלי קשת גבוהה בכף הרגל יוכלו להפיק ממנו את המרב. הקשת הגבוהה עלולה לגרום לכך שבעת ריצה, אפילו לא ספורטיבית, חלק גדול ממשקל הגוף יהיה למעמסה על האצבעות ועל הכריות שבכף הרגל, מה שעלול לגרום לכאבים חזקים בכף הרגל, בברכיים ובגב. מדרס בולם זעזועים יביא לכך שהמשקל יתחלק על פני כל שטח כף הרגל, וימנע את הכאבים החזקים ואת הבעיות הנלוות שעלולות להתעורר כתוצאה מהם.

מדרסי גרפיט

מדרסים אורטופדיים

מדרסי גרפיט הם קלי משקל, דקים מאוד וחזקים אינם נדחסים ולא נסדקים. מותאמים לנעליים אלגנטיות. חומר זה עמיד בפני שחיקה לאורך שנים. מדרס כזה בדרך כלל מצופה בעור או בחומר רך מסוג PPT.

 

מדרסים בולמי זעזועים

VISCOPED-S
VISCOPED(1)
VISCOSPOT(1)
thumb_VISCOHEEL(1)


למדרסי סיליקון יתרונות רבים:
· פיזור טוב של לחצים לאורך כל כף הרגל
· מתאים במיוחד לטיפול דורבן
· מסייע בזרימת הדם

אצלנו תמצאו מדרסים לכל כף הרגל או לעקב בלבד.

כל היתרונות במוצר אחד
מדרס סיליקון הינו בראש ובראשונה אנטי בקטריאלי, ולכן בטוח לשימוש. ובנוסף, בשל הצבע השקוף שלו אינו בולט במיוחד גם בנעליים פתוחות. מוצר זה אינו מותאם באופן אישי ללקוח, ולכן מחירו זול יותר. מדרסי סיליקון מטפלים בבעיות שונות בכף הרגל והגב, ומתאימים לא רק לאנשים שזקוקים לפתרון בעיות קיימות, אלא גם לאלו המעוניינים להקדים תרופה למכה.

אולי יעניין אותך גם

תותבות ידיים

תותבות ידיים מתחלקות למספר סוגים: תותבות קוסמטיות- כף היד והכפפה מותאמים לגפה החסרה כמו כף היד הנגדית הקיימת. הצבע והגודל מדמים יד אמיתית. לעיתים אפילו

קרא עוד »

תותבות

תפקידן של תותבות רגליים וידיים הוא להשיב יכולת חלקית לתפקוד של גפיים, כמו גם לתרום לביטחון העצמי ולהתמודדות הנפשית והפיזית של אובדן איבר. מכון אשד

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-397

חוזרים אלייך עם הצעת מחיר למוצר
דילוג לתוכן