חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחירת נעל שלא מזיקה לרגל

מאז עבר האדם ללכת על שתיים בצורה זקופה ויציבה, כפות רגליו החלו לשאת בנטל של רוב משקל גופו. לא משנה באיזה משקל מדובר, על מנת להגן על בריאות כף הרגל לאורך הזמן ללא פגיעה חמורה במפרקים, עלינו לבחור לעצמנו נעל נוחה ונעימה שלא תזיק לרגל גם לאחר פעילות מאומצת. ובמילים אחרות – חשוב לרכוש נעליים בהתאמה אישית בלבד, וזאת לפי כמה שיקולים מרכזיים אשר יוצגו בפניכם מיד.

מהי מידת הנעליים שלכם?

למידת הנעליים יש חשיבות עצומה בכל הקשור לבריאות כף הרגל, שכן מידות גדולות מדי גורמות לרגל לנוע בחופשיות מדי בתוכן ולהיווצרות שפשופים, יבלות ויציבה לקויה, ואילו מידות קטנות מדי יגרמו מיד ללחץ על המפרקים ולתחושת אי נוחות רבה. למעשה, גם נעליים אורתופדיות, ויהיו אלה האיכותיות ביותר, לא יועילו כאשר המידה המותאמת אינה נכונה. לכן, חשוב ביותר למדוד את כף הרגל במדויק ולרכוש נעל הגדולה בחצי מידה ממנה. כך ייוותר די מקום שיוכל לקבל את תנועת הרגל בזמן הליכה או מאמץ (או בימים חמים שבהם כף הרגל מתרחבת מעט) מבלי שייגרם לחץ. להלן מספר טיפים נוספים שיעזרו לכם בתהליך המדידה:

  • איך מודדים? בזמן עמידה והליכה בלבד.
  • כמה זמן למדוד? התהלכו עם הנעליים המיועדות מספר דקות ורק אם הן נוחות לכם, בצעו את הרכישה.
  • אין באפשרותכם למדוד את מידת כף הרגל שלכם? דעו לכם כי חצי מידה היא מרווח של אצבע בין האגודל לבין קצה הנעל.
  • לא רק המידה – גם רוחב הנעל צריך להתאים למידתכם, כאשר ניתן למצוא עיצובים רחבים או צרים.

אלו מכם שמתקינים בנעליהם מדרסים ייעודיים – קחו בחשבון כי הם עלולים לשנות במקצת את טווחי החופשיות של כף הרגל בנעל, ולכן מומלץ לבצע את ההתאמה עוד בשלב בחירת הנעליים, זאת אומרת להביא איתכם את המדרס בעת קניית הנעליים.
כאשר נתפרות נעליים בהתאמה אישית כחלק מבניית הנעל נלקחות מידות למדרס המותאם אישית והמדרס נתפר כחלק מהנעל.

איזו פעילות אתם מבצעים?

חשוב מאוד לרכוש נעליים בהתאם לסוג הפעילות הנדרש. קחו בחשבון כי לא מומלץ להשתמש באותו זוג נעליים הן עבור ריצה והן עבור הליכה יומיומית, וזאת מפאת המבנה השונה שמשפיע על יציבות הגוף. עבור ספורטאים מוצעות נעליים בעלות סוליה עבה עם מספר רב של בולמי זעזועים. לעומת זאת, נעליים המשמשות לצרכי היומיום, בעבודה ובשעות הפנאי, צריכות להיות בעלות סוליה דקה יותר שתעזור לכפות הרגליים שלנו "לחוש" את פני השטח ולהעביר את המסרים למוח כדי שהוא יוכל לשלוט על היציבה בצורה הטובה ביותר. יש לציין כי בשני סוגי הנעליים ניתן תמיד להתקין מדרסים על מנת לתקן לחצים שמופעלים על הרגל בעקבות עיוותים שונים ולהקל עליהם. בנוסף, אם הנכם סובלים מבעיות רפואיות ספציפיות, כגון כף רגל סוכרתית, יש לבחור מראש נעליים אורתופדיות המתאימות לכך.

חשיבות הסוליה והרפידות

מומלץ שכל סוגי הנעליים שתבחרו, לספורט, להליכה, לפנאי, לילדים, לנשים וכו' יהיו בעלי סוליה שטוחה. מדוע? מפני שכל הגבהה של הסוליה ביחס לחלק הקדמי ביותר של הנעל (למשל, במקרה של עקבים) יוצרת לחץ רב יותר על אצבעות הרגליים שזוכות להרגיש ובעל כורחן הרבה יותר ממשקל הגוף באופן שאינו טבעי להן. התוצאה הסופית לאחר שימוש ממושך בנעליים בעלות סוליה מוגבהת היא מצב רפואי בשם HALUX VALGUS שמתבטא בכאבים ולעתים קרובות מצריך ניתוח. הלחץ מורגש היטב בכל הגבהה של מעל 3 ס"מ ולכן מומלץ ללכת אך ורק עם נעליים שלהן סוליות שטוחות. אומנם רפידות שונות המותקנות בנעליים עשויות לעזור במקרים מסוימים כגון פלטפוס, אך קחו בחשבון שהן גם יכולות להזיק במקרים אחרים ולגרום ללחצים שלא היו קיימים קודם לכן.

בסיכומו של דבר, ההמלצה היא לרכוש נעליים איכותיות בלבד, בהתאמה אישית ועל פי צרכיכם הספציפיים. אל תוותרו על נעליים אורתופדיות במקרים מיוחדים, ובמידת הצורך מומלץ להתאים מדרסים ייעודיים על מנת לתקן עיוותים שונים בכף הרגל. מכון אשד אורתופדיה ישמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולהתאים לכם נעליים ומדרסים אורתופדיים אשר מיוצרים על פי מידה מיוחדת. כבר יותר מ-30 שנה שמחלקת הנעליים האורטופדיות של המכון מציגה את קצה גבול ההתמחות, היכולת הטכנית ומיטב היצירה בתחום, ומספקת מוצרים איכותיים תוך התאמה מלאה לדרישות הלקוח. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 1-700-700-397 ותזכו בחיים נוחים, בריאים ואיכותיים יותר.

אולי יעניין אותך גם

תותבות ידיים

תותבות ידיים מתחלקות למספר סוגים: תותבות קוסמטיות- כף היד והכפפה מותאמים לגפה החסרה כמו כף היד הנגדית הקיימת. הצבע והגודל מדמים יד אמיתית. לעיתים אפילו

קרא עוד »

תותבות

תפקידן של תותבות רגליים וידיים הוא להשיב יכולת חלקית לתפקוד של גפיים, כמו גם לתרום לביטחון העצמי ולהתמודדות הנפשית והפיזית של אובדן איבר. מכון אשד

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
1-700-700-397

חוזרים אלייך עם הצעת מחיר למוצר
דילוג לתוכן